Svět 200 X 180

Levé rameno ji zespoda studilo od slz stékajících po tváři. Četla si sice všechna ta jeho vyznání lásky, od toho úplně prvního přes všechna další, psaná všemožnými hádankami, zkratkami a hlavolamy, až po obyčejně neobyčejné „Miluju Tě“.

Přesně si pamatuje i moment, kdy jí tohle magické zaklínadlo poprvé zašeptal do ucha. A vlastně to bylo poprvé a naposledy, protože si tyhle slova vzájemného splynutí duší říkat neuměli. Nebo ze strachu nemohli? Co jim bránilo? A co jim vlastně brání tuhle bouři emocí prožívat naplno? Co jim brání tenhle vztah vůbec nazývat vztahem? Strach z čeho? Z koho? Co je v sázce a kdo se bojí prohry?

Beztak už je dávno pozdě. Bylo pozdě už když mu poprvé usnula v náručí, ví totiž moc dobře, že už ten večer se její duše i srdce ztratili v těch jeho očích, zamotané do slov, která ji říkal, marně volající o pomoc, bezúspěšně hledající východ z tohohle lesa otázek bez odpovědí. Jaké by to asi bylo, kdyby našla odvahu mu říct o všem, co se jí honí v hlavě. Jaké by to asi bylo, kdyby našla odvahu zeptat se, co všechno se honí v hlavě jemu.

Často si přehrávala scénáře s různými druhy závěrů, méně či více reálné, možné bylo vše a přitom vůbec nic. Ale pohádkový happy end byl možný pokaždé, alespoň ve chvíli, kdy zavřela oči a snila o tom, že tahle láska jednou najde pochopení, dostane rozhřešení, bude jí požehnáno, zmizí strach a nové obavy už se nezrodí. Bylo to možné, alespoň v tom jejím bezpečném světě bílých peřin, v tom jejím niterném světě lásky bez hranic, jejíž jediným limitem jsou rozměry jejího světa z bavlněného saténu. Světa 200 x 180.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s